Leagues Played
Majstrovstvá Srbska U19 5

Results

Majstrovstvá Srbska U19 05/08 15:00 - Borac U19 v BC Zitko Basket U19 L 96-74
Majstrovstvá Srbska U19 04/09 12:00 - BC Zitko Basket U19 v Dynamic Beograd U19 L 90-102
Majstrovstvá Srbska U19 02/06 13:00 - BC Zitko Basket U19 v KK Joker U19 W 102-88
Majstrovstvá Srbska U19 01/23 13:00 - BC Zitko Basket U19 v Vojvodina U19 L 68-74
Majstrovstvá Srbska U19 01/16 14:00 - Dynamic Beograd U19 v BC Zitko Basket U19 L 74-71
Majstrovstvá Srbska U19 03/05 18:30 - BC Zitko Basket U19 v KK Beovuk 72 U19 D 0-0
Majstrovstvá Srbska U19 02/27 20:15 - BC Cubura U19 v BC Zitko Basket U19 - View
Basketbalový klub BC Zitko Basket U19 je mládežníckym družstvom srbskej basketbalovej série. Klub sídli v meste Niš a bol založený v roku 2005. Tím súťaží v juniorskej lige Srbska a je jedným z najúspešnejších tímov v krajine v tejto vekovej kategórii.

Tím vedie tréner Milan Tošić, bývalý srbský reprezentant a dlhoročný tréner mládeže. V tíme pôsobí niekoľko talentovaných hráčov, ktorí sú považovaní za nádeje srbského basketbalu. Medzi najvýraznejšie talenty tímu patrí rozohrávač Lazar Vasić, krídelník Nikola Ðurišić a pivot Đorđe Đurić.

BC Zitko Basket U19 hrá svoje domáce zápasy v Športovej hale Čair v Niši. Športová hala Čair je jednou z najmodernejších športových arén v Srbsku a poskytuje tímu výborné podmienky pre prípravu a zápasy.

Tím BC Zitko Basket U19 dosiahol v ostatných rokoch niekoľko významných úspechov. V roku 2020 vyhral juniorský pohár Srbska a v roku 2021 obsadil druhé miesto v juniorskej lige Srbska. Tím sa pravidelne zúčastňuje aj medzinárodných turnajov a v roku 2022 vyhral mládežnícky turnaj v chorvátskom Splite.

Basketbalový klub BC Zitko Basket U19 je talentovaným a ambicióznym tímom, ktorý má potenciál dosiahnuť v budúcnosti ešte väčšie úspechy.