MS Cherchell

Leagues Played
Alžírsko - Superdivízia 2

Results

Alžírsko - Superdivízia 05/06 10:00 - MS Cherchell v IRB Bordj Bou Arreridj W 84-43
Alžírsko - Superdivízia 12/27 16:00 - US Setif v MS Cherchell L 53-47
MS Cherchell je alžírsky basketbalový klub so sídlom v meste Cherchell. Klub bol založený v roku 1972 a v súčasnosti hrá v najvyššej alžírskej basketbalovej lige, Nationale 1. Domáce zápasy hráva v Salle omnisports de Cherchell s kapacitou 2 000 miest.

MS Cherchell je jedným z najúspešnejších basketbalových klubov v Alžírsku. Získal deväť titulov majstra krajiny a päťkrát vyhral národný pohár. Klub tiež reprezentoval Alžírsko v niekoľkých medzinárodných súťažiach, vrátane Afrického pohára majstrov klubov.

V súčasnom tíme MS Cherchell sú niektorí z najlepších alžírskych basketbalistov, vrátane Medhi Choucha a Mohamed Harat. Trénerom tímu je Samir Bouzidi.

MS Cherchell je známy svojou silnou domácou podporou a fanúšikovia klubu sú známi svojou vášňou a oddanosťou. Klub má tiež silnú mládežnícku akadémiu, ktorá vychovala množstvo talentovaných mladých hráčov.

MS Cherchell je dôležitou súčasťou alžírskej basketbalovej scény a klub bude určite hrať významnú úlohu aj v budúcnosti tohto športu v krajine.