Poľsko - III. Liga 06/08 15:00 34 Notec Czarnkow v Zawisza Bydgoszcz - View
Poľský futbalový klub Zawisza Bydgoszcz je futbalový klub so sídlom v meste Bydgoszcz v Poľsku. Klub bol založený v roku 1946 a v súčasnosti hrá v tretej najvyššej poľskej futbalovej lige, III lige. Domáce zápasy hráva na štadióne Zawiszy Bydgoszcz, ktorý má kapacitu 20 247 miest.

Zawisza Bydgoszcz je jedným z najúspešnejších poľských futbalových klubov. Vyhral deväť majstrovstiev Poľska, sedemkrát Poľský pohár a štyrikrát Poľský superpohár. Klub reprezentoval Poľsko v európskych súťažiach, pričom jeho najväčším úspechom bola účasť vo štvrťfinále Európskeho pohára víťazov pohárov v roku 1983.

V posledných rokoch mal Zawisza Bydgoszcz finančné problémy a musel opustiť Ekstraklasu, najvyššiu poľskú futbalovú ligu. V súčasnosti hrá v nižšej lige, ale klub dúfa, že sa v budúcnosti vráti do najvyššej ligy.