Európska liga UEFA 11/06 18:00 4 HJK Helsinki v Turín W 2-1
Fínsky pohár 11/01 12:00 1 HJK Helsinki v FC Inter W 5-3
Európska liga UEFA 10/23 19:05 3 Turín v HJK Helsinki L 2-0
Európska liga UEFA 10/02 19:05 2 HJK Helsinki v Club Brugge L 0-3
Európska liga UEFA 09/18 17:00 1 FC Kodaň v HJK Helsinki L 2-0
Európska liga UEFA - kvalifikácia 08/28 18:30 17 SK Rapid Viedeň v HJK Helsinki D 3-3
Európska liga UEFA - kvalifikácia 08/21 16:00 17 HJK Helsinki v SK Rapid Viedeň W 2-1
Fínsky pohár 08/16 16:00 2 IFK Mariehamn v HJK Helsinki W 1-2
Svet - priateľské zápasy klubov 08/09 14:00 - HJK Helsinki v Barcelona L 0-6
Liga majstrov UEFA - kvalifikácia 08/06 16:30 16 Apoel Nikózia v HJK Helsinki L 2-0
Liga majstrov UEFA - kvalifikácia 07/30 16:00 16 HJK Helsinki v Apoel Nikózia D 2-2
Liga majstrov UEFA - kvalifikácia 07/23 16:00 15 HJK Helsinki v Rabotnicki Skopje W 2-1
Liga majstrov UEFA - kvalifikácia 07/15 18:00 15 Rabotnicki Skopje v HJK Helsinki D 0-0
Fínsky pohár 04/30 14:30 3 FC Haka v HJK Helsinki W 0-3

Helsingin Jalkapalloklubi bežne známy ako HJK Helsinki je fínsky futbalový klub, ktorý sa nachádza v hlavnom meste Helsinki. Tím pôsobí v najvyššej fínskej súťaži Veikkausliiga. Klub vznikol v roku 1907 a svoje domáce zápasy hráva na štadióne Bolt Arena s kapacitou 10 770 miest.

HJK Helsinki je fínsky futbalový klub z Helsínk. Je to najúspešnejší fínsky klub, ktorý vyhral ligu 32-krát a pohár 14-krát. Hráči HJK sú prezývaní Klubi ("klub"). HJK hrá svoje domáce zápasy na štadióne Telia 5G Areena.

HJK bol založený v roku 1907 pod názvom Helsingin Jalkapalloklubi (Helsinský futbalový klub). Klub vyhral svoj prvý fínsky šampionát v roku 1911. V 30. rokoch 20. storočia HJK dominoval fínskemu futbalu a vyhral päť titulov v rade. Po druhej svetovej vojne HJK pokračoval vo svojich úspechoch a vyhral ďalších sedem titulov.

V 90. rokoch 20. storočia HJK vstúpil na európsku scénu a kvalifikoval sa do skupinovej fázy Ligy majstrov UEFA v roku 1998. Odvtedy HJK pravidelne hrá v európskych súťažiach.

HJK je známy svojou silnou mládežníckou akadémiou, ktorá vyprodukovala množstvo fínskych reprezentantov. Niektorí z najznámejších hráčov, ktorí hrali za HJK, sú Jari Litmanen, Mikael Forssell a Sami Hyypiä.